Trądzik jest chorobą o dobrze poznanej etiologii, a znajomość jego przyczyn daje duże szanse na wdrożenie skutecznej terapii

    Pewne postacie zmian skórnych można leczyć hormonalnie co często idzie w parze z antykoncepcją, inne wymagają przyjmowania antybiotyku a zmiany najłagodniejsze a zarazem najczęstsze dają się zwalczyć tzw. dermokosmetykami dostępnymi bez recepty.

Trądzik różowaty choroba XXIw?

   Czy można pokusić się o takie stwierdzenie? Coraz szersze grono ludzi styka styka się z tą chorobą skory. Warto zacząć walczyć wcześniej i zdać o swoją cerę by później zaoszczędzić sobie nieprzyjemności np.: stresu, głupich uwag, blizn. Walczmy z trądzikiem przy pomocy toników antybakteryjnych, maści, antybiotyków itp.

Nie wyciskaj pryszczy!!!!!

    Wstajesz rano, idziesz do łazienki, jesteś szczęśliwa, bo jest to Twój wielki dzień. Ale gdy stajesz przed lustrem przeżywasz koszmar. Oczom Twoim ukazuje się straszny widok, na środku czoła wyskoczył Ci wielki pryszcz. Brzmi okropnie?

    Od lat mamy, babcie powtarzały: 'przejdzie z wiekiem'. Ale jednak jeden mały pryszcz może nie tylko zepsuć nam humor, ale także nie wygląda zbyt estetycznie na buzi.

    Jeśli codziennie rano stajesz właśnie przed takim dylematem, czy wycisnąć czy zostawić - to uświadom sobie ze to wyciskanie Ci nie pomaga. Wyciskanie pryszczy jest kategorycznie nie zalecane, przez nie właściwe wyciskanie pryszczy można rozprzestrzenić i zakazić nowe zdrowe miejsca na naszej skórze. Wyciskanie może pozostawać po sobie ślady np. blizny, znamiona, przefarbienia skórne.

    Gdy staniesz kolejny raz przed takim dylematem sięgnij lepiej po tonik lub inny środek bakteryjny co twojej cery i delikatnie przemyj skórę. Częsta higiena i dbanie o cerę zaoszczędzi Ci takich dylematów na przyszłość.

    W efekcie takiego wyciskania dochodzi do:
    -drażnienia skóry,
    -powiększania drobnej zmiany przez rozdrapywanie i miażdżenie,
    -"otwierania wrót" dla dalszej infekcji,
    -utrudnienia pracy komórkom układu odpornościowego które nie mogą nagromadzić się w odpowiedniej ilości(są usuwane z ropą) by stawić czoła nowo dostarczanym bakteriom.
Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z brevoxyl, niszczpryszcz, acne, solmed, dermatologia i innych źródeł.