Trądzik jest chorobą o dobrze poznanej etiologii, a znajomość jego przyczyn daje duże szanse na wdrożenie skutecznej terapii

    Pewne postacie zmian skórnych można leczyć hormonalnie co często idzie w parze z antykoncepcją, inne wymagają przyjmowania antybiotyku a zmiany najłagodniejsze a zarazem najczęstsze dają się zwalczyć tzw. dermokosmetykami dostępnymi bez recepty.

Trądzik różowaty choroba XXIw?

   Czy można pokusić się o takie stwierdzenie? Coraz szersze grono ludzi styka styka się z tą chorobą skory. Warto zacząć walczyć wcześniej i zdać o swoją cerę by później zaoszczędzić sobie nieprzyjemności np.: stresu, głupich uwag, blizn. Walczmy z trądzikiem przy pomocy toników antybakteryjnych, maści, antybiotyków itp.

Trądzik i jedzenie:

    nie udowodniono dotychczas, aby niektóre rodzaje pożywienia (np. czekolada) wpływały na powstawanie trądziku. Nie Istnieje żadna specjalna, rekomendowana dieta.

Trądzik i słońce:

    nie jest konieczne unikanie słońca. Należy jednak pamiętać, że poprawa stanu skóry po ekspozycji na słońce jest krótkotrwała. Później występuje nasilenie objawów trądziku. Także jeśli jest prowadzone leczenie nie zawsze można korzystać ze słońca , są preparaty , które "nie lubią się ze słońcem".

Trądzik i golenie:

    używaj produktów do golenia przeznaczonych dla Twojego typu skóry. Nie używaj płynów po goleniu zawierających alkohol, ponieważ mogą wywoływać podrażnienia.

Trądzik i wyciskanie:

    nie należy wyciskać zaskórników. Może to spowodować uszkodzenie skóry i powstawanie blizn. Zabiegi oczyszczania należy wykonać tylko po konsultacji z lekarzem w odpowiednim gabinecie , warunkach i przy użyciu odpowiedniego sprzętu (np. ultradżwięków)

Kosmetyki:

    wybierz produkty o lekkiej konsystencji, specjalnie przeznaczone dla skóry tłustej z problemami.

Stres:

    nie jest bezpośrednią przyczyną trądziku, może jednak wpłynąć na znaczne pogorszenie się stanu skóry. Zaobserwowano ,że w okresie sesji u studentów nasilają się zmiany trądzikowe.

Trądzik i infekcje:

    Trądzik nie jest chorobą zakaźną i nie można zarazić się nim od innych osób, ale nie należy używać wspólnych kosmetyków, ręczników itp.

Trądzik i seks:

    Trądzik nie jest związany aktywnością seksualną. Twierdzenie, że trądzik znika po seksie to mit.
Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z brevoxyl, niszczpryszcz, acne, dermatologia i innych źródeł.