Trądzik jest chorobą o dobrze poznanej etiologii, a znajomość jego przyczyn daje duże szanse na wdrożenie skutecznej terapii

    Pewne postacie zmian skórnych można leczyć hormonalnie co często idzie w parze z antykoncepcją, inne wymagają przyjmowania antybiotyku a zmiany najłagodniejsze a zarazem najczęstsze dają się zwalczyć tzw. dermokosmetykami dostępnymi bez recepty.

Trądzik różowaty choroba XXIw?

   Czy można pokusić się o takie stwierdzenie? Coraz szersze grono ludzi styka styka się z tą chorobą skory. Warto zacząć walczyć wcześniej i zdać o swoją cerę by później zaoszczędzić sobie nieprzyjemności np.: stresu, głupich uwag, blizn. Walczmy z trądzikiem przy pomocy toników antybakteryjnych, maści, antybiotyków itp.

Pielęgnacja cery trądzikowej

     Odpowiednia pielęgnacja Twojej skóry w czasie trądziku, pozwoli Ci na uzyskanie lepszych efektów leczenia.

tradzik

Krok pierwszy:

    Co dzień używaj do mycia hipoalergicznego żelu. Zawiera on w swoim składzie kokoil izotionian sodu, delikatny środek myjący o właściwościach dezynfekujących. Przyda się więc przy usuwaniu nadmiaru łoju i w walce z bakteriami. Nakładaj żel końcami palców lub watką na twarz, następnie ruchami okrężnymi, lekko wmasuj w skórę. Nadmiar spłucz wodą, albo usuń watką lub ręcznikiem papierowym.

Krok drugi:

    Delikatnie osusz twarz. Nie szoruj jej, żeby dodatkowo nie podrażnić skóry. Potem nałóż preparat przeciwtrądzikowy. Możesz go stosować przy postaci zaskórnikowej i grudkowo-krostkowej.

Krok trzeci:

    Jeżeli uważasz, że po stosowaniu preparatów przeciwtradzikowych Twoja skóra stała się sucha, użyj kremu. Krem jest niezwykle delikatny. Nawilży on Twoją skórę i sprawi, że będzie bardziej elastyczna i gładka.

Krok czwarty:

    Tak przygotowany/a możesz spokojnie wyjść do ludzi :)
Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z brevoxyl, niszczpryszcz, acne, wdziek, solmed, dermatologia i innych źródeł.